0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Becerikli

ISTP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Becerikli Kişilik Tipi

Tüm kişilik tipleri arasında diğer insanlardan en az yardım isteyen tip beceriklilerdir. Bunun sebeplerinden biri üst düzey becerikli insanlar olmalarıdır. Aksiyonu severler. Çabuk sıkıldıkları için ani değişimlerden hoşlanabilirler. Beceriklilerin çalışırken genel bakış açısı şudur: ben senin işine karışmıyorum, sen de benim işime karışma.

Becerikliler ağır şakalardan ya da fevri hareketlerden hoşlanabilirler. Çoğu çok sakindir ve kriz yönetiminde birçok insanın çekindiği şeyleri soğukkanlılıkla çözebilir. Monotonluktan hiç hoşlanmazlar.

Ruhlarının beslenebilmesi ve motive olabilmeleri için yeni şeyler keşfetmeleri gerekir. Birçoğu risk almayı sever. Aksiyon seven, zor işleri çok kolaymış gibi gösteren beceriklilerin çoğu ağır ve karizmatik bireylerdir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Yaratıcı
İyimser
Enerjik
Soğukkanlı
Cesur
Bağımsız

Kopilot'un Beceriklilere Önerileri

Kişilik Testi

1. Açık iletişimin gücü
Beceriklilerin çoğu zaman duygularını içlerinde yaşadığını gözlemliyoruz. Açık iletişim de birçok diğer özellik gibi pratikle gelişiyor. İletişimlerde daha açık olduğunda çok daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsin.

2. Duygularını göstermeyebilir
Bazı becerikliler duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

3. Büyük çerçeve
Beceriklilerin çoğu olaylara büyük çerçeve ve uzun vadeli bakmada zorlanabilir. Anı yaşayabilmek çok güzel fakat uzun vade düşünme becerilerini güçlendirmeleri halinde başlarına gelebilecek kötü sonuçlar azalacaktır.

4. Bağımsızlık
Bağımsızlığına düşkün olman sana çok fazla güçlü özellik katıyor fakat hem eğitim hem de iş dünyası çeşitli kurallar bütünüyle yürüyor. Mecbur kalındığında kurallara bağlılıkla ilgili daha sabırlı olman ve buna alışmaya çalışman konforunu arttıracaktır.

Becerikli Tipindeki Karakterler

James Bond
Indiana Jones
Arya Stark (Game of Thrones)
John McClane (Die Hard)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram