0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Mantıklı

ISTJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Mantıklı Kişilik Tipi

Mantıklı bireyler ailelerinin, bulundukları grupların en önemli üyelerinden olmuşlardır. Bulundukları kültürü korurlar ve devam etmesini sağlarlar. Tembellikten ve sahtekarlıktan hiç hoşlanmazlar. Yalnız çalışmayı severler. Yapılacakların belli olduğu ortamlarda çok verimlidirler. Gereksiz tartışmalar ya da ön konuşmalardansa bir önce harekete geçip yola koyulmak isterler. Sorumluluk becerileri çok gelişmiştir. Çoğunlukla verdikleri sözü tutarlar.

Belirsizlikten hiç hoşlanmayan mantıklılar kuralsız ve dağınık insanlara tahammül etmekte zorlanırlar. Mantıklıların bir diğer güçlü yönleri de pratik becerileridir. Hızlı çözümler üretme konusunda çok iyilerdir ve bu konuda çevresindekiler oldukça şanslıdır.

Dürüstlük ve açıksözlülükten yana olan bu bireyler bazen bu yönleriyle insanları da kırabilirler. Son olarak mantıklıların çoğu oldukça inatçı yapıya sahip olduğu için hatalarını bazıları hatalarını çok zor kabul eder.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Açıksözlü
Sorumluluk Sahibi
Pratik
Çalışkan
Analitik
Sakin

Kopilot'un Mantıklılara Önerileri

Kişilik Testi

1. Açık fikirli olmanın önemi
Oldukça gerçekçi ve mantıklı bireyler olan mantıklılar gerçekçiliğe fazla önem verdiği durumlardan inovasyon ve yenilikten uzaklaşabilir. Eldekiler ya da geleneksel şeyler iyidir fakat bazı yenilerin de en az eskiler kadar iyi olabileceğini unutmamak gerekir.

2. Eleştirirken dikkat
Düzen ve kuralları önemseyen mantıklıların eleştiri yapmaya eğilimi vardır. Özellikle yakın çevresi bu konudan şikayet ediyor olabilir. Yöneticiler bulundukları grubun iyiliği için bunu yapsa da yine de eleştirinin miktarını ve mizacını iyi ayarlamalıdır.

3. Duyguları göstermeyebilir
Bazı mantıklılar duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

4. Statü odağı
Bazı mantıklılar statüye fazla odaklanıp yakın çevreden onay ihtiyacını yoğun hissedebilirler. Statü odağı uzun vadede yıpratıcı olabilir. Kendi onayını yakın çevrenin üzerinde tutmak daha mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Mantıklı Tipindeki Karakterler

Eddark Stark (Game of Thrones)
Hermione Granger (Harry Potter)
Mr. Darcy (Pride and Prejudice)
Thorin Oakenshield (The Hobbit)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram