0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Maceracı

ISFP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Maceracı Kişilik Tipi

Maceracılar adları üzerinde tam kaşiflerdir. İlk etapta mesafeli gözükseler de kısa süre içerisinde alıştıkları ortamda en renkli kişilerdir. Maceracılar tahmin etmesi çok zor kişilerdir. Kendileri bile ne zaman ne yapacağını çok kestiremedikleri için diğer insanların tahmin etmesi çok zordur. Monotonluktan, kuraldan ve düzenden genellikle hoşlanmazlar.

Çok meraklı bireylerdir. Çoğu oldukça geçimli kişilerdir. Farklı görüşlere, tarzlara saygı duyarlar. İnsanlar üzerinde otorite kurmaktan, bir takım şeyleri dayatmaktan hoşlanmadıkları için oldukça uyumlu ve renkli bireylerdir. Çoğu araç ve enstrüman kullanmada beceriklidir. Günümüzde de maceracı kişilik tipinde olan birçok ünlü sanatçı vardır.

Maceracılar çok dominant bireyler olmasalar da bağımsızlıklara çok düşkünlerdir. Başkalarının onları kontrol etmesine kolay kolay izin vermezler.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Sevimli
Duyarlı
Becerikli
Tutkulu
Meraklı
Bağımsız

Kopilot'un Maceracılara Önerileri

Kişilik Testi

1. Açık iletişimin gücü
Maceracıların çoğu zaman duygularını içlerinde yaşadığını gözlemliyoruz. Açık iletişim de birçok diğer özellik gibi pratikle gelişiyor. İletişimlerde daha açık olunulduğunda çok daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsiniz.

2. Duygularını göstermeyebilir
Bazı maceracılar duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

3. Büyük çerçeve
Maceracıların çoğu olaylara büyük çerçeve ve uzun vade bakma da zorlanabilir. Anı yaşayabilmek çok güzel fakat uzun vade düşünme becerilerini güçlendirmeleri halinde başlarına gelebilecek kötü sonuçlar azalacaktır.

4. Bağımsızlık
Bağımsızlığına düşkün olman sana çok fazla güçlü özellik katıyor fakat hem eğitim hem de iş dünyası çeşitli kurallar bütünüyle yürüyor. Mecbur kalındığında kurallara bağlılıkla ilgili daha sabırlı olman ve buna alışmaya çalışman konforunu arttıracaktır.

Maceracı Tipindeki Karakterler

Beatrix Kiddo (Kill Bill)
Jesse Pinkman (Breaking Bad)
Kate Austen (Lost)
Thea Queen (Arrow)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram