0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Pratik

ISFJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Pratik Kişilik Tipi

Pratikler sevdiklerini çok iyi korurlar. Yakınlarına karşı çok cömert ve şefkatlidirler. Sorumluluklarına karşı sadıktırlar ve verdikleri sözleri yerine getiremeyip insanların beklentilerini karşılayamama ihtimali pratikleri çok korkutur.

Emek vermekten çekinmeyen ve çoğunlukla çalışkan olan pratikler emeklerinin karşılığını görmeyi de bekler. Emeklerinin karşılığını görmediklerinde çok demoralize olabilirler.

İlk etapta biraz mesafeli gözükseler de sevgi dolu çok sıcakkanlı kişilerdir. Yakın çevresine çok odaklı olan pratiklerin kendilerini az düşünme eğilimleri vardır. Yakınlarını düşünürken çoğu kendisini unutur ve haksızlık eder. Bu gibi durumlarda pratiklerin kendilerine de benzer önem vermesi gerektiğini bilmeleri lazım.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Destekleyici
Güvenilir
Sadık
Tutkulu
Kibar
Çalışkan

Kopilot'un Pratik Önerileri

Kişilik Testi

1. Alınganlık
İlgili ve nazik bireyler olan pratikler benzer hareketleri karşıda bulamadıklarında alınabilirler. Herkesten benzer davranışlar beklemek karşı tarafa da haksızlık olabilir. Bu noktada beklentileri doğru ayarlamakta fayda var

2. Kendini de düşün:
İdealistler çoğu zaman çok fazla fedakarlıkta bulunurken kendilerini çok yorarlar ve kendilerini düşünmezler. Birilerinin de sizi düşünmesi gerekir. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız önce kendiniz iyi durumda olmalısınız.

3. İnatçılık
Pratik bireylerin çoğu inatçıdır. Bu özellik bazen onlara başarı da getirse bu yönün farkında olup bazı durumlarda daha kontrollü olabilmekte fayda var.

4. Aşırı düşünmeden kaçın
Aynı anda çok fazla detayı düşünme eğiliminiz var. Bu oldukça yorucu. Sonucunda aksiyon çıkmayan, bir sonucu değiştirmeye etkisi olmayacak düşüncelerden kaçınarak kendinizi daha az yorabilirsiniz.

Pratik Tipindeki Karakterler

Captain America
Dr. Watson (Sherlock Holmes)
Pam Beesly (The Office)
Vito Corleone (The Godfather)
Will Turner (Pirates of the Carribean)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram