0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Mucit

INTP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Mucit Kişilik Tipi

Tarihte en fazla bilim insanı mucit kişilik tipinden çıkmıştır. Mantık seviyeleri oldukça yüksektir. Birçok konuyla ilgili sarsılması zor teoriler üretirler. Muhalefet yönleri gelişmiştir. Çelişkileri ve yalanları keşfetme konusunda oldukça başarılılardır. Sorunları tespit etmekte ve detayları yakalamak konusunda çok iyilerdir. Araştırma yönleri ve merakları yüksektir. Bilgiyi çok iyi sentezlerler.

Youtube’u, Google’ı bilgi toplamak için çok efektif şekilde kullanıyor olmaları muhtemeldir. Beyinlerini çok iyi kullanıp iyi fikirler üretseler de mucitlerden dakik raporlar beklemek zordur. Günlük hayatın akışındaki önemli şeyleri erteleme huyları nedeniyle kaçırıyor olabilirler.

Bildikleri ve güvendikleri insanların yanında çok rahatken ve üretkenlerken yakın olmadıkları ortamlarda biraz utangaç olabiliriler.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Yaratıcı
Yüksek Analitik Zeka
Açık Fikirli
Dürüst ve Açıksözlü
Hayalperest
Gözlemci

Kopilot'un Mucitlere Önerileri

Kişilik Testi

1. Açık iletişimin gücü
Mucitlerin çoğu zaman duygularını içlerinde yaşadığını gözlemliyoruz. Açık iletişim de birçok diğer özellik gibi pratikle gelişiyor. İletişimlerde daha açık olduğunda çok daha sağlıklı ilişkiler kurabilirsin.

2. Mantığın da aşırısı zarar
Mantıklar gerçekler çoğu zaman bize doğru yolu gösterse de ilişkilerimizi ve işimizi daha başarılı yürütebilmemiz için duyguları anlama konusunda da mantık kadar iyi olmalısınız. Sadece mantık ya da doğrular açısından değil insanların duygu durumlarına da konsantre olmalısınız.

3. Ertelememe pratiği
Mucitlerin bir diğer zorlandıkları konu düzeni sağlamak. Bu kadar meraklı ve gözlemciyken, anı iyi yakalıyorken bazı sorumlulukları öteleme isteğiniz geliyor olabilir. Bunun üzerine çalışıp çok düzenli birine dönüşmeseniz dahi önemli konulardaki erteleme davranışınızı azaltmanız kesinlikle mümkün.

4. Kararsızlık
Seçenekleri açık tutmak çok güzel fakat bu sizi bazen yorabilir. Bazı durumlarda en kötü karar bile kararsızlıktan iyi olabilir.

Mucit Tipindeki Karakterler

Bruce Banner (Avengers)
Neo (The Matrix)
Leslie Winkle (The Big Bang Theory)
Alexander Mahone (Prison Break)
Aemon Targaryen (Game of Thrones)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram