0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Stratejist

INTJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Stratejist Kişilik Tipi

Stratejistler oldukça az rastlanılan tiplerdirler, bu nedenle kendilerine ayak uyduran kişileri bulmakta zorlanabilirler. Stratejist kişilik tipindeki bireylerin çoğu kitap kurdudur. Cahilliğe tahammül edemezler. Sessiz ve bilge yapıları onları gizemli kılar. Analitik zekaları oldukça yüksektir. Bu analitik zeka özelliğine ek olarak müthiş detaycılıkları da eklendiği için harika planlar üretebilirler.

Her türlü kural, genel ve kısıtlamayı sorgularlar. Strateji oyunları, çeşitli taktik mücadeleleri ilgilerini çok çeker. Çoğunun zekası toplumun ortalamasının üzerindedir. Bu yönlerinin farkında olan stratejistler kendilerini diğer insanlardan daha üstün görebilirler.

Stratejik zekaları çok yüksek olsa da ilgi merkezi olmak çok fazla hoşlanmazlar. Uzun vadeli düşünme yetenekleri de oldukça yüksektir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Sonuç Odaklı
Yüksek Analitik Zeka
Hayal Gücü Yüksek
Entelektüel
Bağımsız
Kararlı

Kopilot'un Stratejistlere Önerileri

Kişilik Testi

1. Aşırı analitik olmanın zararları
Mantıklar gerçekler çoğu zaman bize doğru yolu gösterse de ilişkilerimizi ve işimizi daha başarılı yürütebilmemiz için duyguları anlama konusunda da mantık kadar iyi olmalısınız. Sadece mantık ya da doğrular açısından değil insanların duygu durumlarına da konsantre olmalısınız.

2. Eleştirirken dikkat
Düzen ve kuralları önemseyen stratejistlerin eleştiri yapmaya eğilimi vardır. Özellikle yakın çevresi bu konudan şikayet ediyor olabilir. Yöneticiler bulundukları grubun iyiliği için bunu yapsa da yine de eleştirinin miktarını ve mizacını iyi ayarlamalıdır.

3. Duyguları göstermeyebilir
Bazı stratejistler duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

4. Kibirliler dikkat
Stratejistlerin bir kısmında kibir görülmektedir. Yüksek zekanın getirdiği doğal bir özgüvenin çok fazla faydası olmakla birlikte kibir boyutu hem ilişkilere hem de kişisel gelişime zarar verir.

Stratejist Tipindeki Karakterler

Walter White (Breaking Bad)
Tywin Lannister (Game of Thrones)
Gandalf (Yüzüklerin Efendisi)
Katniss Everdeen (The Hunger Games)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram