0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Yaratıcı

INFP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Yaratıcı Kişilik Tipi

Tarihteki birçok ünlü yazar, şair yaratıcılardan çıkmıştır. Yaratıcı olmalarının yanı sıra bu kişilik tipindeki insanlar en uyumlu kişilerdirler. İlk tanıştıklarında soğuk ya da mesafeli görülebilseler de aradaki buzlar eridiğinde ortamın en eğlendirici kişilerine dönüşebilirler.

Çevresinde yaratıcı kişilerle problem yaşayan insan sayısı oldukça azdır. Bu yaratıcıların uyumlu, nazik ve esnek olan yapılarından kaynaklanır.

İnsanlarla derin iletişimler kurarlar. Çoğunun yabancı dillere ilgileri ve becerileri yüksektir. Nispeten sakin görünseler de çoğu içlerinde çok büyük tutkular besler. Çok fazla derin düşüncelere kapılırlar. Merhametleri en güçlü özelliklerinden biridir. Diğer insanlara çok ince davranırlar fakat bu inceliği karşıdan da beklerler. Bu beklenti onları bazı durumlarda alıngan yapar çünkü toplumun bir kısmı maalesef yaratıcı bireyler kadar ince düşünceli değil.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Hayal Gücü Yüksek
Yüksek Analitik Zeka
Sonuç Odaklı
Tutkulu
Entelektüel
Bağımsız

Kopilot'un Yaratıcılara Önerileri

Kişilik Testi

1. Mükemmeliyetçiliğin yoruculuğu:
Mükemmelliğin kelime anlamı kusursuzdur. Kusursuzu bulmak çoğu zaman mümkün değildir. Bu konudaki beklentilerinizi törpülemeniz sizi rahatlatacaktır.

2. Kendini de düşün:
İdealistler çoğu zaman çok fazla fedakarlıkta bulunurken kendilerini çok yorarlar ve kendilerini düşünmezler. Birilerinin de sizi düşünmesi gerekir. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız önce kendiniz iyi durumda olmalısınız.

3. Plan kurmak güzel ama operasyonu unutma:
Plan yapmada çok iyisiniz. Uzun vadede düşünebiliyorsunuz ama planı yapmak kadar uygulamak da önemli. Plan yapmaya harcadığınız eforu uygulamaya da vermelisiniz.

4. Daha açık olabilirsin:
İdealistler yaşadıkları duyguların az bir kısmını belli ederler. Problem yaşadığı zamanlarda sıkıntıları içeride tutmaktansa yapıcı konuşmaları deneme konusunda daha cesur olmanızı tavsiye ediyoruz.

Yaratıcı Tipindeki Karakterler

Frodo Baggins (The Lord of the Rings)
Amelie Poulain (Amelie)
Arwen (The Lord of the Rings)
Fox Mulder (X-Files)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram