0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

İdealist

INFJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

İdealist Kişilik Tipi

İdealist kişilik tipi toplumda en nadir görülen kişilik tipidir. Toplumun yüzde 1’inden daha azında görülür. Bu nedenle özellikle erkek bireyleri kendilerine tam anlamıyla uyan kafa dengi kişileri bulmakta nispeten zorlanırlar. Bu kişiler yardım etmeyi çok severler. Öyle severler ki bir kısmı bunu hayat amacı haline dahi getirebilir.

Eşitlik ve adalet kırmızı çizgileridir. Her türlü ayrımcılık ve haksızlıktan çok rahatsız olurlar. Oldukça duyarlı insanlar olan idealistler başka insanların hislerini ve ihtiyaçlarını anlama konusunda çok iyidirler. Duyarlılığının yanında bir diğer ayırt edici yönleri mükemmeliyetçilikleridir.

Birçok kişiye göre gereksiz gelen detaylar idealistler için çok gereklidir. Hem hassas hem de çok mükemmeliyetçi oldukları için çoğu zaman kendilerini çok yorar ve yıpratırlar.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Yaratıcı
Yüksek Duygusal Zeka
Prensipli
Tutkulu
Fedakar
Kararlı

Kopilot'un İdealist Önerileri

Kişilik Testi

1. Mükemmeliyetçiliğin yoruculuğu:
Mükemmelliğin kelime anlamı kusursuzdur. Kusursuzu bulmak çoğu zaman mümkün değildir. Bu konudaki beklentilerinizi törpülemeniz sizi rahatlatacaktır.

2. Kendini de düşün:
İdealistler çoğu zaman çok fazla fedakarlıkta bulunurken kendilerini çok yorarlar ve kendilerini düşünmezler. Birilerinin de sizi düşünmesi gerekir. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız önce kendiniz iyi durumda olmalısınız.

3. Plan kurmak güzel ama operasyonu unutma:
Plan yapmada çok iyisiniz. Uzun vadede düşünebiliyorsunuz ama planı yapmak kadar uygulamak da önemli. Plan yapmaya harcadığınız eforu uygulamaya da vermelisiniz.

4. Daha açık olabilirsin:
İdealistler yaşadıkları duyguların az bir kısmını belli ederler. Problem yaşadığı zamanlarda sıkıntıları içeride tutmaktansa yapıcı konuşmaları deneme konusunda daha cesur olmanızı tavsiye ediyoruz.

İdealist Tipindeki Karakterler

Jon Snow (Game of Thrones)
M. Scofield (Prison Break)
Aragorn (Yüzüklerin Efendisi)
Rose Bukater (Titanik)
James Wilson (House)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram