0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Cesur

ESTP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Cesur Kişilik Tipi

Cesurlar oldukça etkileyici ve ilgi çekici bireylerdir. Çoğu aksiyondan ve risk almaktan hoşlanır. Somut şeylerden hoşlanırlar. Felsefi, sürrealist ve kavramsal şeylere çok ilgi duymamaları muhtemeldir. Cesurlar kontrol etmesi ve yönetmesi oldukça zor bireylerdir. Kurallardan diğer kişilik tiplerinin çekindikleri kadar çekinmezler.

Küçük değişiklikleri fark etme konusunda çok iyilerdir. Gözlem becerileri ve dikkatleri yüksektir. Enerjileri de oldukça yüksektir.

Fırsatları sezme konusunda da başarılılardır. Bir yerde açık varsa onu yakalayıp hızlı aksiyon almaları muhtemeldir. Yeni şeyler denemekten çekinmeyen cesurlar marjinal bireylerdir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Objektif
Pratik
Sosyal
Açıksözlü
Yetenekli
Enerjik

Kopilot'un Cesurlara Önerileri

Kişilik Testi

1. İstikrar
Gerek iş gerek ilişkilerde her zaman yeni şeyler keşfedemeyebilirsin. İstikrar bazen sana sıkıcı da gelse uyum sağlamaya daha fazla efor göstermen konforunu arttıracaktır.

2. Duygularını göstermeyebilir
Bazı cesurlar duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

3. Büyük çerçeve
Cesurların çoğu olaylara büyük çerçeve ve uzun vadeli bakmada zorlanabilir. Anı yaşayabilmek çok güzel fakat uzun vade düşünme becerilerini güçlendirmeleri halinde başlarına gelebilecek kötü sonuçlar azalacaktır.

4. Bağımsızlık
Bağımsızlığına düşkün olman sana çok fazla güçlü özellik katıyor fakat hem eğitim hem de iş dünyası çeşitli kurallar bütünüyle yürüyor. Mecbur kalındığında kurallara bağlılıkla ilgili daha sabırlı olman ve buna alışmaya çalışman konforunuzu arttıracaktır.

Cesur Tipindeki Karakterler

Jaime Lannister (Game of Thrones)
Lincoln Burrows (Prison Break)
Seth Grayson (House of Cards)
Ant-Man (Avengers)
Philip Wenneck (Hangover)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram