0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Yönetici

ESTJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Yönetici Kişilik Tipi

Bir arkadaş grubunda etkinlik ya da farklı bir organizasyon düzenleneceği zaman etrafı çekip çeviren birileri olur ya hani… İşte bu kişilik grubu yöneticilerdir. Organizasyon becerileri en güçlü kişilik tipidir. Pratik çözümleri ve becerileri sayesinde insanların saygısını kazanırlar. Düzenlemeden ve kurallardan hoşlanırlar hatta bu yönleri onları biraz katı bireyler yapar. Verilen işin hakkını vermeden içleri rahat etmez.

Hızlı çözümler üretme konusunda yeteneklilerdir. Dominant bireyler olan yöneticilerin çoğu sadık, çalışkan ve güvenilirdir. Açık sözlü ve net bireylerdir. Zorluklara dalma konusunda isteklidirler.

Sorumluluk konusunda çok başarılı olsalar da yönetici bireyler inatçılık, yeni fikirlere açıklık konusunda dikkatli olmalıdırlar. Statü ve başkalarının beklentilerini karşılayabilmek yöneticiler için oldukça önemlidir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Fedakar
İradeli
Açıksözlü
Kaos Düzenleyici
Lider
Sadık

Kopilot'un Yöneticilere Önerileri

Kişilik Testi

1. Açık fikirli olmanın önemi
Oldukça gerçekçi ve mantıklı bireyler olan yöneticiler gerçekçiliğe fazla önem verdiği durumlardan inovasyon ve yenilikten uzaklaşabilir. Eldekiler ya da geleneksel şeyler iyidir fakat bazı yenilerin de en az eskiler kadar iyi olabileceğini unutmamak gerekir.

2. Eleştirirken dikkat
Düzen ve kuralları önemseyen yöneticilerin eleştiri yapmaya eğilimi vardır. Özellikle yakın çevresi bu konudan şikayet ediyor olabilir. Yöneticiler bulundukları grubun iyiliği için bunu yapsa da yine de eleştirinin miktarını ve mizacını iyi ayarlamalıdır.

3. Duyguları göstermeyebilir
Bazı yöneticiler duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

4. Statü odağı
Bazı yöneticiler statüye fazla odaklanıp yakın çevreden onay ihtiyacını yoğun hissedebilirler. Statü odağı uzun vadede yıpratıcı olabilir. Kendi onayını yakın çevrenin üzerinde tutmak daha mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Yönetici Tipindeki Karakterler

Dwight Shrute (The Office)
Claire Dunphy (Modern Family)
Robb Stark (Game of Thrones)
Boromir (The Lord of the Rings)
Lisa Cuddy (House M.D.)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram