0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Eğlenceli

ESFP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Eğlenceli Kişilik Tipi

Yakın çevrenizde eğlenceli kişilik tipinde biri varsa çok şanslısınız. En sıkıcı durumları bile harika enerjileriyle çok eğlenceli bir aktiviteye çevirebilirler. Eğlenceliler çok dikkat çekerler. Şov yapma eğilimleri yüksektir. Yeni şeyler keşfetme konusundaki merakları ve monotonluktan çok kolay sıkılıyor olmaları onları uzun vadeli planlarında zor duruma sokar. Bu nedenle eğlencelilerin verdikleri sözlerin bir kısmını tutamadıklarını görürüz. Bir işi son ana sıkışana kadar erteleyebilirler.

Canları istedikleri çalışma konusunda onları kimse durduramaz ama canları çalışmak istemediğinde de kimse onları çalıştıramaz da.

Eğlenceli bireylerin iletişim becerileri üst düzeydir. Çok kısa süre içerisinde yeni tanıştığı birine kendisini sevdirebilir. Çoğu eğlencelinin estetik algısı yüksektir ve zevk sahibi seçimler yaparlar.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Şovmen
Üst Düzey İletişimci
Gözlemci
Zevk Sahibi
Cesur
Yardımsever

Kopilot'un Eğlencelilere Önerileri

Kişilik Testi

1.İstikrar
Gerek iş gerek ilişkilerde her zaman yeni şeyler keşfedemeyebilirsin. İstikrar bazen size sıkıcı da gelse uyum sağlamaya daha fazla efor göstermen konforunu arttıracaktır.

2. Hatayı kabul etme
Eğlencelilerin bir kısmı kendi hatalarını kabul etmede zorlanırlar. Objektif bir şekilde bakıp, mevcut durumu kabullenip iyileştirmeye çalışman kişisel gelişimin için çok önemli.

3. Büyük çerçeve
Eğlencelilerin çoğu olaylara büyük çerçeve ve uzun vade bakma da zorlanabilir. Anı yaşayabilmek çok güzel fakat uzun vade düşünme becerilerini güçlendirmeleri halinde başlarına gelebilecek kötü sonuçlar azalacaktır.

4. Bağımsızlık
Bağımsızlığına düşkün olman sana çok fazla güçlü özellik katıyor fakat hem eğitim hem de iş dünyası çeşitli kurallar bütünüyle yürüyor. Mecbur kalındığında kurallara bağlılıkla ilgili daha sabırlı olman ve buna alışmaya çalışman konforunu arttıracaktır.

Eğlenceli Tipindeki Karakterler

Captain Marvel
Penny (The Big Bang Theory)
Peregrin Took (The Lord of the Rings)
Jack Dawson (Titanic)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram