0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Yardımsever

ESFJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Yardımsever Kişilik Tipi

Yardımseverler oldukça sosyal olan yakın çevrelerince çok sevilen ve eksiklikleri hissedilen bireylerdir. İnsanlar üzerinde iz bırakırlar. Narin ve düşünceli yapılarına konuşkan ve girişken özellikleri de eklendiği için yakın çevresinde önemli bir etkiye sahip olurlar. Çok korumacı insanlardır. Çoğunun en büyük korkusu yakınlarının başına kötü bir şey gelmesidir. En fedakar kişilik tiplerinden biridir.

Düzenledikleri aktiviteler için çok emek harcarlar. Yakın arkadaşlarına hediye almak ya da jestler yapmak yardımseverlerin favori aktivitelerinden biridir. Çatışmadan ve gerginlikten hiç hoşlanmazlar. Ortamda gerginlik varsa çözmek için çaba harcayan ilk kişilerdir.

İlgi görmeyi çok severler. Bu ilgi beklentisi onları nispeten daha alıngan bireyler yapabilir. Yardımseverler oldukça sadık insanlardır.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Üst Düzey İletişimci
Sadık
Sorumluluk Sahibi
Becerikli
Duyarlı
İlgili

Kopilot'un Yardımseverlere Önerileri

Kişilik Testi

1. Alınganlık
İlgili ve nazik bireyler olan yardımseverler benzer hareketleri karşıda bulamadıklarında alınabilirler. Herkesten benzer davranışlar beklemek karşı tarafa da haksızlık olabilir. Bu noktada beklentileri doğru ayarlamakta fayda var.

2. Kendini de düşün
Yardımseverler çoğu zaman çok fazla fedakarlıkta bulunurken kendilerini çok yorarlar ve kendilerini düşünmezler. Birilerinin de sizi düşünmesi gerekir. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız önce kendiniz iyi durumda olmalısınız.

3. İnatçı
Yardımsever bireylerin çoğu inatçıdır. Bu özellik bazen onlara başarı da getirse bu yönün farkında olup bazı durumlarda daha kontrollü olabilmekte fayda var.

4. Aşırı düşünmeden kaçın
Aynı anda çok fazla detayı düşünme eğiliminiz var. Bu oldukça yorucu. Sonucunda aksiyon çıkmayan, bir sonucu değiştirmeye etkisi olmayacak düşüncelerden kaçınarak kendinizi daha az yorabilirsiniz.

Yardımsever Tipindeki Karakterler

Sansa Stark (Game of Thrones)
Monica (FRIENDS)
Dean Winchester (Supernatural)
Cersei Lannister (Game of Thrones)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram