0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Bilge

ENTP

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Bilge Kişilik Tipi

Bilgeler hem mantık seviye hem de ifade etme becerisi en yüksek bireylerdendirler. Bu yönleri sayesinde girdikleri çoğu tartışmayı kazanırlar. Onlara muhalefet olmak zordur. Çelişkileri, kendilerine söylenen yalanları ya da tutarsızlıkları fark etme konusunda doğal yetenekleri vardır. Bu fark ettiklerini de güzel ve ikna edici bir dille karşıya aktarırlar. Bilgiyi çok farklı kaynaktan yoğun bir şekilde alabilirler. Çoğunun genel kültürü yüksektir.

Araştırma yönleri çok kuvvetlidir. Fikirler üretme, bildiklerini ikna edici bir şekilde aktarma konusunda çok iyi olan bilgeler uygulama kısmında bu kadar başarılı değillerdir. Beyinleri sürekli bilgi üretmek ya da sentezlemekle meşgulken elleri ve ayakları bu oranda çalışmaz.

Uygulama konusunda üşengeçlikleri tutabilir. Araştırma ve meraklı yönleri de sürekli yeni şeylere ittikleri için istikrar konusunda da daha dikkatli olmaları gerekebilir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Yaratıcı
Yüksek Analitik Zeka
Araştırmacı
Hayal Gücü Yüksek
Entelektüel
Bağımsız

Kopilot'un Bilgelere Önerileri

Kişilik Testi

1. Aşırı analitik olmanın zararları
Mantıklar gerçekler çoğu zaman bize doğru yolu gösterse de ilişkilerimizi ve işimizi daha başarılı yürütebilmemiz için duyguları anlama konusunda da mantık kadar iyi olmalıyız. Sadece mantık ya da doğrular açısından değil insanların duygu durumlarına da konsantre olmalısın.

2. Aksiyonsuz tartışmalar
Tartışmada haklı çıkmak güzel fakat bilgelerin bir kısmının gereksiz tartışmalara girme eğiliminde olduğunu gözlemliyoruz. Eğer tartışmadan bir şeylerin iyileşebileceği aksiyonlar çıkmayacaksa o tartışmalar efor ve zaman israfı olabilir.

3. Plan kurmak güzel ama operasyonu unutma
Plan yapmada çok iyisiniz. Uzun vadede düşünebiliyorsunuz ama planı yapmak kadar uygulamak da önemli. Plan yapmaya harcadığınız eforu uygulamaya da vermelisiniz.

4. Kibirliler dikkat
Bilgelerin bir kısmında kibir görülmektedir. Yüksek zekanın getirdiği doğal bir özgüvenin çok fazla faydası olmakla birlikte kibir boyutu hem ilişkilere hem de kişisel gelişime zarar verir.

Bilge Tipindeki Karakterler

Captain Jack Sparrow (Pirates of the Carribean)
Tyrion Lannister (Game of Thrones)
The Joker (Batman)
Jim Halpert (The Office)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram