0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Kumandan

ENTJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Kumandan Kişilik Tipi

Kumandanlar doğal liderlerdir. Bir hedefe kilitlendiklerinde onları durdurmak çok zordur. Uzun vaade düşünebilen kararlı insanlar olan kumandanların bireyler üzerinde baskınlık kurma konusunda doğal yetenekleri vardır. Başarı odaklı insanlardır ve çoğu mücadeleden büyük keyif alır. Kumandanlar çok kolay dikkat çekerler.

Rasyonel zekaları oldukça yüksektir ve sadece mantıklı fikirler ve planlar üretme konusunda değil bu fikirleri insanlara uygulatıp onları yönlendirebilme konusunda da oldukça beceriklilerdir. Verimlilik kumandanlar için çok önemlidir. Vakit kaybından hiç hoşlanmazlar.

Vakit kaybından sonra bir diğer tahammül edemedikleri şey cehalettir. Bilgi, gerçeklik kumandanlar için çok önemli. Çoğu kumandan başarı odaklıdır bu da onları nispeten daha sabırsız yaparlar. Bir şeye odaklandıklarında diğerlerine daha az dikkat ettikleri için bazen kırıcı olurlar.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Verimli
Enerjik
Stratejik
Karizmatik
Vizyoner
Kararlı

Kopilot'un Kumandanlara Önerileri

Kişilik Testi

1. Aşırı analitik olmanın zararları
Mantıklar gerçekler çoğu zaman bize doğru yolu gösterse de ilişkilerimizi ve işimizi daha başarılı yürütebilmemiz için duyguları anlama konusunda da mantık kadar iyi olmalısınız. Sadece mantık ya da doğrular açısından değil insanların duygu durumlarına da konsantre olmalısınız.

2. Eleştirirken dikkat
Düzen ve kuralları önemseyen kumandanların eleştiri yapmaya eğilimi vardır. Özellikle yakın çevresi bu konudan şikayet ediyor olabilir. Yöneticiler bulundukları grubun iyiliği için bunu yapsa da yine de eleştirinin miktarını ve mizacını iyi ayarlamalıdır.

3. Duyguları göstermeyebilir
Bazı kumandanlar duygularını ifade etmekte zorlanıyor olabilir. Yakın ilişkilerini sağlıklı şekilde korumaları için duygusal ifade becerilerinin de pratik becerileri kadar iyi olması gerekebilir.

4. Kibirliler dikkat
Kumandanların bir kısmın kibir görülmektedir. Yüksek zekanın getirdiği doğal bir özgüvenin çok fazla faydası olmakla birlikte kibir boyutu hem ilişkilere hem de kişisel gelişime zarar verir.

Kumandan Tipindeki Karakterler

Miranda Priestly (The Devil Wears Prada)
Doctor Strange
Malcolm Meryln (Arrow)
Francis J. Underwood (House of Cards)

Kopilot firma logosu

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

Mesafeli Satış SözleşmesiGizlilik PolitikasıTeslimat ve İadeAydınlatma Metni
Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.
WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram