0850 242 82 02

kopilotdanismanlik@gmail.com

Bizi Takip Edin

WhatsappYouTubeInstagram

Mentor

ENFJ

Kişilik Testi

Uyarılar

1. Birçok kuramda olduğu gibi MBTI’da da hata payı vardır. Burada bahsedilen yorumlamalara katılmıyor olabilirsin. Testinin detaylı incelenmesini istiyorsan ya da bir hata olduğunu düşünüyorsan hiç çekinmeden bize ulaş :)

2. Kişilik tiplerinde doğru ya da yanlış yoktur. Her tipin kendine has güçlü ve zayıf yönleri vardır. Zayıf yönlerin hemen her biri geliştirebilir özelliklerdir. Bu testin en temel faydası da budur. Eksik yönlerimizi objektif ama yapıcı bir şekilde fark edip onları iyileştirmeye çalışmak.

Mentor Kişilik Tipi

Toplumun sadece %2’sinden azında bulunan mentor kişilik tipinin en belirgin özelliği liderliğidir.Kabaca iki farklı liderlik tarzı vardır. Birincisi daha sert, net ve otoriter bir liderlik. İkincisi daha iletişim ve ikna odaklı, sıcak ve ilgili liderlik. Mentorların liderlik tarzı ikinci gruba daha yakındır.

İletişim becerileri üst düzeydir. İnsanları ikna edip yönlendirme konusunda doğal yetenekleri vardır. Diğer insanları geliştirme, iyileştirmeye karşı çok isteklidirler. Yardım etmeyi çok severler ve oldukça tutkulu insanlardır. Mükemmeliyetçi yönleri onları detayları bulma konusunda başarılı yapar.

Uzun vade düşünme konusunda çok iyi olsalarda bazen geleceğe fazla kapılıp anı kaybedebilirler. Geleceğe giden yol bugünden geçtiği için bugüne de benzer önem vermeleri gerekir.

Güçlü Yönler

Kişilik Testi

Yaratıcı
Yüksek İletişim Becerisi
Vizyoner
Lider
Fedakar
Güvenilir

Kopilot'un Mentorlara Önerileri

Kişilik Testi

1. Mükemmeliyetçiliğin yoruculuğu:
Mükemmelliğin kelime anlamı kusursuzdur. Kusursuzu bulmak çoğu zaman mümkün değildir. Bu konudaki beklentilerinizi törpülemeniz sizi rahatlatacaktır.

2. Kendini de düşün:
İdealistler çoğu zaman çok fazla fedakarlıkta bulunurken kendilerini çok yorarlar ve kendilerini düşünmezler. Birilerinin de sizi düşünmesi gerekir. Başkalarına yardım etmek istiyorsanız önce kendiniz iyi durumda olmalısınız.

3. Plan kurmak güzel ama operasyonu unutma:
Plan yapmada çok iyisiniz. Uzun vadede düşünebiliyorsunuz ama planı yapmak kadar uygulamak da önemli. Plan yapmaya harcadığınız eforu uygulamaya da vermelisiniz.

4. Daha açık olabilirsin:
İdealistler yaşadıkları duyguların az bir kısmını belli ederler. Problem yaşadığı zamanlarda sıkıntıları içeride tutmaktansa yapıcı konuşmaları deneme konusunda daha cesur olmanızı tavsiye ediyoruz.

Mentor Tipindeki Karakterler

Daenerys Targaryen (Game of Thrones)
Morpheus (The Matrix)
Elizabeth Bennett (Pride and Prejudice)
Laurel Lance (Arrow)
Skyler White (Breaking Bad)

Kopilot firma logosu

Bloglarımız

Meslekler ve Maaşlar

Anlaşmalı olduğumuz ödeme firmaları.

Kopilot © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsappWhatsappYouTubeYouTubeInstagramInstagram